top of page

Ada PANKOWSKA

CHOREOGRAF

 

Absolwentka studiów II stopnia na kierunku Choreografia i teo­ria tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła studia I st. na wydziale artystycznym, kierunku Taniec, ze specjalizacją Pedagogika tańca na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.

Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego im. J. Heweliusza w Legnicy. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005 r. uczestnicząc w zajęciach teatru tańca Flesz działającego przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Tańcem musicalowym debiutowała w 2013r. podczas spektaklu muzycznego "1241. Bitwa pod Legnicą". W 2014 r. jako jeden z choreografów znalazła się w gronie artystów widowiska muzycznego "Musicale, musicale...". Pracowała jako nauczyciel tańca w Domu Kultury Atrium. Prowadzi autorskie zajęcia z tańca współczesnego w Teatrze AVATAR, Legnickim Centrum Kultury oraz Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Z Teatrem AVATAR współpracuje także w roli choreografa przegotowując członków grupy do pokazów w całym kraju.

Joanna Alicja BRYLOWSKA

KOORDYNACJA PROJEKTU, REŻYSERIA, KOORDYNACJA SCENOGRAFII

 

Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w klasie śpiewu solowego mgr Agnieszki Mikoszy oraz fagotu dodatkowego w klasie mgr. Andrzeja Łuckiego. W 2015 r. ukończyła studia I st. na Politechnice Wrocławskiej a kierunku Chemia, zdobywając tytuł inżyniera. W roku 2016 na tej samej uczelni obroniła napisaną we współpracy z Teatrem Modrzejewskiej pracę magisterską "Zarządzanie strategicznego teatrem w warunkach gospodarki rynkowej" i ukończyła studia II stopnia z wyróżnieniem.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 2002 r. w scholi parafii pw. św. Joachima i Anny w Legnicy, w której, w latach 2008-2016 była gitarzystką i prowadzącą. Od 2008-2012 r. chórzystka międzynarodowego projektu Europera oraz, w latach 2011–2013, Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej. W latach 2006–2008 fagocistka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Diecezji Legnickiej. Kierowała przygotowaniami do szkolnej wersji musicalu "Taniec Wampirów" w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Legnicy (2011 r.) oraz autorskiego musicalu "1241. Bitwa pod Legnicą", realizowanego w 2013 roku przez legnicką młodzież, współfinansowanego z programu Młodzież w działaniu; w obu projektach pełniła także rolę korepetytora wokalnego, reżysera oraz koordynatora działań plastycznych. W 2014 r. koordynowała prace oraz reżyserowała widowisko muzyczne "Musicale, musicale...", a w roku 2015 kolejny musical, zatytułowany "Śpiąca", luźno oparty na motywach baśni o śpiącej królewnie. Absolwentka Legnickiej Szkoły Liderów Społecznych realizowanej przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w 2011 r.
W latach 2014-2015 wolontariuszka Narodowego Forum Muzyki (dawniej Filharmonii Wrocławskiej) oraz uczestniczka projektu "Młodzi decydują" polegającego na tworzeniu lokalnej polityki młodzieżowej, realizowanego w 2014 r. Pracowała również z Seniorami w ramach projektu "Aktywni Seniorzy - Obywatelskie Społeczeństwo" realizowanego w 2014 i 2015 r. przez LSIO. Otrzymała odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia. Laureatka Nagrody Ludwika 2014 (przyznawanej przez Teatr Modrzejewskiej niezwykłym osobowościom Zagłębia Miedziowego) za koordynację projektów MTM.

W czasie wolnym czyta, gotuje i chodzi po górach. Pasjonatka jazdy rowerem i motocyklem.

 Twórcy 

Patryk SCELINA

MUZYKA

 

Od najmłodszych lat interesował się muzyką, komputerami i filmem. Młodzieńcze zainteresowania z biegiem lat przerodziły się w ścieżkę zawodową, na której przeplatają się filmowe sztuki wizualne, tj. animacja, efekty wizualne oraz udźwiękowienie i muzyka. Od 2008 r. komponuje i produkuje muzykę ilustracyjną do gier komputerowych, krótkometrażowych filmów, reklam i zwiastunów filmowych. W 2014 r. wydał płytę „Interdimensional”, na której znalazły się utwory wykorzy-
stywane w telewizyjnych zwiastunach filmowych, głównie w USA. W ubiegłym roku został zaproszony do udziału w kampanii charytatywnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, organizowanej przez międzynarodową fundację Oxfam, i skomponował na tę okoliczność utwór „Invisible Hero” we współpracy z francuską wiolonczelistką Roxane Genot. W 2016 r. stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu przyrodniczego autorstwa Macieja Tomkowa, „Undisturbed Places”. Film otrzymał drugą nagrodę na festiwalu filmów timelapse w Los Angeles. Obecnie pracuje nad muzyką do gry komputerowej.

Radosław DROŃ

DYRYGENT

 

Student I roku studiów II st. na kierunku Dyrygentura symfoniczna na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończył z wyróżnieniem studia I st. w klasie Dyrygentury symfonicznej prof. Alana Urbanka. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec Jacka Marcinowa. Uczestnik wielu kursów orkiestrowych w kraju i za granicą, m. in. warsztatów orkiestrowych w Cottbus (2008 r.), międzynarodowych kursów orkiestr Eurochestries w Pons (2011 r.). Doskonalił się na ogólnopolskich warsztatach muzycznych „Gwiazdy Promują” w Filharmonii Dolnośląskiej z udziałem profesora Bartosza Bryły. Brał udział w I Mistrzowskich Kursach Dyrygenckich na Akademii Muzycznej w Krakowie pod patronatem maestro Jacka Delekty oraz Tadeusza Strugały (2012 r.) oraz w II Kursach Dyrygenckich w Krakowie pod patronatem maestro Jacka Delekty, gdzie pracował z orkiestrą Akademii Beethovenowskiej (2013 r.). Kierował pracami instrumentalistów oraz prowadził orkiestrę podczas musicali "1241. Bitwa pod Legnicą"  i "Śpiąca" oraz widowiska "Musicale, musicale...".

Adrian Michał SIELICKI

LIBRETTO

 

Ukończył I st. Szkoły Muzycznej w Legnicy w klasie gitary Zbigniewa Woźnego. W latach 2009-2012 studiował na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Historycznym. Od 2012 roku studiuje na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Autor tekstów, solista i wokalista. Jego największym osiągnięciem było stworzenie projektu: "muzyczna Droga Krzyżowa" (muzyka i tekst), z którym w latach 2009-2012 zagrał 12 koncertów, m.in. w Legnicy, Wrocławiu, Głowie czy Lubinie. Twórca projektu "Dusza, która kocha" (tekst) z muzyką Roberta Rajkowskiego oraz "Piosenki", solowego programu, przy którym współpracował z Robertem Rajkowskim i Mariolą Parylak. Autor libretta do musicalu "1241. Bitwa pod Legnicą". W latach 2010-2011 był recenzentem płyt portalu Jam's Press. Jego mistrzem i mentorem w pisaniu tekstów jest Zbigniew Książek. Jest wielkim fanem muzyki filmowej i oratoryjnej, książek J.R.R. Tolkiena, C. S. Lewis'a czy G. Rysia.

bottom of page